Napisane przez: Martin | 26/06/2016

Parafianin PAKP-u autorem listu LGBT skierowanego do Pan-Soboru.

IMG_40447158474794

Parafianin PAKP-u autorem listu skierowanego do Pan-Soboru w/s obrony praw homoseksualistów.

W trakcie trwania Pan-Soboru w Internecie pojawił się skandaliczny list skierowany do uczestników zebrania na Krecie. List wystosowało Europejskie forum LGBT (homoseksualiści), chcąc tym „zwrócić uwagę zwierzchników oficjalnego prawosławia na istnienie homoseksualnych wiernych i kleru w łonie cerkwi jak i ich trudniejszą pozycję względem pozostałych wiernych”.

W imieniu prawosławnej (!) grupy homoseksualistów działającej przy parlamencie w Brukseli wspomniany list ułożył i opatrzył swoim podpisem parafianin Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego Michał Czerniak – znany prawosławny działacz ekumenista, parafianin polsko-liturgicznej parafii (PAKP-u) pw kapłana-męczennika Grzegorza (Peradze) w Warszawie, współpracownik KAI, dyrygent i były członek SYNDESMOS-u, a obecnie również kierownik prawosławnej grupy homoseksualistów w Brukseli i aktywny uczestnik projektów wydawniczych LGBTQ Wiara i Tęcza[*].

Michał Czerniak wybrał się na Kretę aby osobiście dostarczyć list uczestnikom soboru. W wywiadzie udzielonym na wyspie powiedział, że jest dla niego „ważnym łączenie identyfikacji – prawosławia i homoseksualizmu”. Tradycyjne stanowisko prawosławia względem homoseksualistów określił fundamentalizmem: „Oczywiście wszyscy wiemy co to takiego prawosławny fundamentalizm, on zapewne nie zajmuje się podkładaniem bomb, bo on nie umie ich jeszcze tworzyć, on ani trochę nie jest lepszym niż jakikolwiek inny fundamentalizm”.
Nazywając siebie „waszymi prawosławnymi LGBT-dziećmi”, aktywiści na czele z Michałem Czerniakiem zwracają się do uczestników Pan-Soboru z prośbą „o wszystkich ludzi w wielorakiej ich seksualnej orientacji”. „Wierzymy, że Pismo Święte i tradycja Cerkwi Prawosławnej dają nam wiele przykładów pocieszenia i błogosławieństwa wielorakiego świata człowieczej seksualności, wkluczającego w siebie LGBT oraz ich zależności”, – piszą oni.

Pozostaje tylko współczuć zgubnej (1Kor 6,9-10) dla duszy drogi jaką obrał Michał Czerniak. Współczuć należałoby również parafianom PAKP-u którzy wiedzeni przez homo-hierarchów nie mają nawet możliwości poznać prawdziwego i tradycyjnego stanowiska Cerkwi Prawosławnej w tej sprawie, jak również braku doświadczenia pasterskiej działalności przeciwdziałającej przenikaniu duchowego zwyrodnienia jak i jego leczenia wśród wiernych.

W niedalekiej przyszłości można się spodziewać że obecne zakorzenienie się tego grzechu w oficjalnym prawosławiu zostanie uprawomocnione konkretnymi przepisami przyjętymi na kolejnych przyszłych sesjach Pan-Soborów. Jest to tym bardziej realne jeśli wziąć pod uwagę, że pierwotne dokumenty soboru wyrażały obronę praw również homoseksualnym mniejszościom.

l.Marcin Piekarski

Patrz: „Cerkiew Sodomy i Gomory”, oraz „Śpiewające homolobby w Cerkwi Polskiej?”

Treść listu w języku rosyjskim i angielskim znajduje się na stronie organizacji: http://www.euroforumlgbtchristians.eu/
________________
* W organizacji tej działa pierwszy w Polsce „biskup” homoseksualistów Szymon Niemiec, wielokrotny honorowy uczestnik ekumenicznych nabożeństw w katedralnej cerkwi metropolity PAKP-u Sawy (Hrycuniak).

Reklamy

Responses

  1. Pismo Święte o homoseksualizmie mówi, że jest to obrzydliwość (Kpł 18,22; 20,13), bezwstyd i zboczenie (Rz 1,27),bezeceństwo i zło (Sdz 19,23), grzech przeciwny naturze (Mdr 14,26; Rz 1,26), a ci którzy się takich czynów dopuszczają plugawią się (Kpł 18,24) i będą wyłączeni spośród swego ludu (Kpł 18,29), a będą ukarani śmiercią (Kpł 20,13) i nie posiądą Królestwa Bożego (1 Kor 6,9).

    Święty bogobojny cesarz Justynian „dowiedziawszy się o gejach, przeprowadził śledztwo i wyjawiwszy ich, jednych wykastrował, dla innych rozkazał powbijać ostre kije w sromowe otwory i gołych przeprowadzić w procesji po agorze. Było wśród nich wielu urzędników, senatorów i nie mało arcykapłanów, którym skonfiskowawszy majątki, tak i prowadził po agorze, dopóki oni nie umarli żałosną śmiercią. I od wielkiego strachu który się wówczas pojawił, reszta zaczęła żyć bogobojnie, gdyż jak się mówi: „niech jęczy sosna jeśli cedr upadł”[1].

    W nieco mniej drastycznej formie, tym nie mniej podobny stosunek względem homoseksualistów istniał w czasach Imperium Rosyjskiego, gdzie sodomitom odbierano majątki i zsyłano na Syberię, gdzie pod okiem miejscowej policji musieli pracować oni na swoje utrzymanie.

    Jeszcze niedawno, my prawosławni, o hierarchach dewiantach dowiadywaliśmy się od naszych sąsiadów z kościoła rzymskiego, gdzie obecny papież Watykanu w publicznych wystąpieniach nawet broni sodomitów. Dziś nam trzeba zmierzyć się z tym zjawiskiem na własnym podwórku…

  2. PRAWOSŁAWNY MISJONARZ ALEKSIJ MAKAROW: O PRZECIWSTAWIENIU SIĘ SODOMIE SIŁĄ https://bractvospasa.wordpress.com/2016/05/05/prawoslawny-misjonarz-aleksij-makarow-o-przeciwstawieniu-sie-sodomie-sila/

  3. „Święty Sobór nakazał, aby sodomici i trędowaci, którzy zakazili trądem innych, modlili się wspólnie z pozostającymi na zewnątrz kościoła” [Kanony soboru lokalnego w Ancyrze (314 r.). Kanon 17., w: ks. dr Aleksy Znosko, Kanony Kościoła prawosławnego. Tom I w 3 częściach, Wydawnictwo Bratczyk, Hajnówka 2000, s. 130].

  4. „Święty Sobór nakazał, aby sodomici i trędowaci, którzy zakazili trądem innych, modlili się wspólnie z pozostającymi na zewnątrz kościoła” (Kanony soboru lokalnego w Ancyrze. Kanon 17, w: ks. dr Aleksy Znosko, Kanony Kościoła prawosławnego, Wydawnictwo „Bratczyk”, Hajnówka 2000, s. 130).


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: